Fullimg

Redbox

Floating - Dokonalá simulácia Mŕtveho mora

Floating vo forme unikátneho bazéna so slanou vodou z Mŕtveho mora nájdete aj na Liptove v saunovej časti Vodného sveta v rezorte Gothal. Je to miesto, v ktorom zažijete neopakovateľný nadnášajúci efekt, presne taký istý, ako v Mŕvtom mori v Izraeli. Vďaka tomuto beztiažovému stavu, počas odporúčaných 15 – 30 minút, zažijete absolútnu voľnosť a vaše telo a myseľ dokonale zrelaxujú.

Pricelist

Floating alebo nadnášanie, je procedúra, pri ktorej sa necháte 15 - 30 minút nadnášať v titánovom bazéne naplnenom zmesou izraelskej soli a vody, vďaka čomu vzniká perfektná napodobenina morskej vody z Mŕtveho mora. Stačí si ľahnúť do bazéna s morskou vodou na Liptove a nechať sa nadnášať. Nebudete musieť vyvinúť žiadnu fyzickú aktivitu, aby ste sa udržali na hladine; voda a soľ to urobia za vás. Vypnite všetky svoje zmysly a relaxujte.

Floating nie je žiadna novinka, jeho účinky sú známe už od polovice minulého storočia. V našom rezorte Gothal na Liptove najprv vstúpite do slaného bazéna s celkovou hĺbkou maximálne 50 cm a ľahnete si. Teplota vody je podobná teplote ľudského tela, takže sa nemusíte obávať, že by vám bola zima. Počas pobytu vo vode sa postupne začnú vyplavovať endorfíny – hormóny šťastia a znižovať hormón kortizol – stresový hormón.

Okrem toho sa začne znižovať krvný tlak a mozgová aktivita. To spôsobuje, že návštevník upadá do hlbokého relaxu, počas ktorého sa postupne uvoľnia všetky svaly na celom tele, vrátane stuhnutých svalov chrbtice a krku. Celkové uvoľnenie svalov pozitívne pôsobí po vysokej a opakovanej fyzickej aktivite, urýchľuje hojenie počas rehabilitácie zranení, zlomením a aj po obrne, či ochrnutí.

Jeden z dôležitých účinkov floatingu, hlavne pri pravidelných návštevách, je zlepšenie kožných chorôb, či už sa jedná o psoriázu, ekzémy alebo alergické reakcie kože. Navyše, nadnášanie vo vode priaznivo pôsobí na všetky zmysly. Dobre ju znášajú aj ľudia trpiaci úzkosťami, depresiami, tiež ľudia vystavení chronickému stresu.

 

Unikátny slaný bazén v Gothale

Pre koho je Floating určený a aké sú jeho účinky?

 

Zdravotné kontraindikácie Floatingu

Pobyt vo Floatingu je určený predovšetkým zdravým osobám. Pobyt vo floating – u sa neodporúča:

Pracovníci Floatingu sú poučení o zjavných príznakoch uvedených chorôb.

 

Ďalšie dôležité informácie

 

Zaujímavosti o soli z Mŕtveho mora

Soľ pochádza priamo z Izraela a ide o prírodný produkt s vysokým obsahom minerálov. Nerafinovaná minerálna soľ a jej blahodárné účinky sú známe už stáročia, získava sa výhradne odparením vody z Mŕtveho mora, chuťovo je horká, na dotyk mastná.

Tento výnimočný produkt obsahuje až 21 blahodárných minerálov. Najvýznamnejšie z nich sú:

Cenník floatingu v Gothale na Liptove

FloatingČasCena
Floating pre 2 osoby1 h60 €
Floating pre 1 osobu1 h45 €

Potešte svojich najbližších
darčekovým poukazom

Zakúpiť poukaz